ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت | راهنما
انتخاب زبان
07/08/1399

براي برقراري ارتباط با ما، لطفا نامه‌هاي خود را به آدرس الكترونيكي info@pqprc.ac.ir  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02128424690 تماس حاصل فرمایید.

برنامه جامع بهره وری کشور، در تاریخ 11/6/94 به کلیه سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ شده است که در آن عنوان شده است: در اين برنامه اجرايي كه با رويكرد مساله محور طراحي شده، انتظار مي‌رود دستگاه‌هاي اجرايير سه سطح درون واحدهاي اقتصادي، محيط اقتصاد خرد و محيط اقتصاد كلان ارائه كنند. شناسايي مسائل از نگاه خرد با شناسايي مسائل و مصاديق عدم بهره‌وري در بخش‌هاي مربوط به خود راهبردهايي را براي غلبه بر اين مسائل دو استفاده نظام‌مند از ظرفيت فعالان اقتصادي بخش، از ديگر ويژگي‌هاي اين برنامه اجرايي است.
 

همچنين در اين برنامه اجرايي، ضمن تشريح تكاليف قانوني و وضعيت بهره‌وري در اقتصاد كلان كشور و تبيين مدل مفهومي و اجرايي چرخه مديريت بهره‌وري در دستگاه‌هاي اجرايي، نحوه استقرار اين چرخه در ۱۰ گام ارائه شده است.
 

شايان ذكر است كه در بند «الف» ماده ۵ قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌هاي اجرائي و نيروهاي مسلح مكلف شده‌اند براي محور قرار دادن رشد بهر‌ه‌وري در اقتصاد، ضمن اجرائي نمودن چرخه مديريت بهره‌وري در مجموعه خود، تمهيدات لازم را براي عملياتي نمودن اين چرخه در واحدهاي تحت توليت خود با هماهنگي سازمان ملي بهره‌وري ايران فراهم نموده و گزارش سالانه آن را به سازمان ملي بهره‌وري ايران ارائه نمايند. بنا به بخشنامه شماره 261255 و مطابق ماده 19 قانون مدیریت خدمات کشوری، دستگاه های اجرایی کشور می توانند با موسسات تایید صلاحیت شده توسط سازمان ملی بهره وری در زمینه های تعیین شده از جمله بهبود کیفیت و ارتقاء بهره وری عقد قرارداد نمایند.

از آنجایی که صلاحیت مشاوره مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان در زمینه های مذکور، مورد تایید سازمان ملی بهره وری قرار گرفته است و این مرکز جز معدود مراکز مورد تایید می باشد،  مرکز آمادگی دارد در راستای اثربخش تر هدایت نمودن این طرح، تجربیات خود را در اختیار سازمان ها قرار دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص روی لینک کلیک نمایید.

 

فايلهاي مرتبط:

بخشنامه معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور (دانلود)

دستورالعمل تشخيص صلاحيت مشاوران خدمات مديريتي و بهره‌وري (دانلود)

راهنمای اجرایی ماده 5 قانون برنامه ششم توسعه (دانلود)