ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت | راهنما
انتخاب زبان
نام كاربری:  
رمز عبور:  

براي برقراري ارتباط با ما، لطفا نامه‌هاي خود را به آدرس الكترونيكيinfo@pqprc.ac.ir ارسال فرماييد.

فرصت­های داوطلبانه

از آنجایی که وظیفه انسانی و اخلاق حرفه­ای هر شغلی ایجاب می­کند، طی چند سال اخیر مرکز تحقیقات کیفیت و بهره­وری پارسیان با هدایت دکتر عباس سقایی، به طور داوطلبانه و رایگان اقدام به ارائه خدمات مشاوره تخصصی به برخی از سازمان­ها نموده است.

در جامعه ما چنین فعالیت­هایی در حوزه­هایی مانند پزشکی، علوم اجتماعی و آموزش نمود بیشتری دارد اما در حوزه­های دیگر نیز می­توان با بهره­گیری از توان علمی و تخصصی متخصصان و به دور از اهداف نمایشی و با قصد بهبود و پیشرفت همه جانبه همه مجموعه­ها در کشور عزیزمان، به طور جدی­تر به این موضوعات پرداخت. این مرکز در زمینه­های تخصصی خود که برخی از آن­ها عبارتند از تحلیل کسب و کار، حل مساله و واکاوش داده­ها به ارائه خدمات مشاوره و آموزش پرداخته است.

این سازمان­ها اغلب سازمان­هایی با ماموریت­های کلیدی و مهم هستند مانند سازمان اورژانس کشور که خدماتی مانند تحلیل مناسب داده­ها می­تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش کیفیت خدمات و کاهش مرگ و میر داشته باشد، یا سازمان­های غیرانتفاعی و یا مجموعه­هایی که با ارائه راهکارهای مناسب کاهش هزینه و افزایش تولید و غیره در بحران­های اقتصادی می­توان به آن­ها کمک نمود.

 

اقدامات داوطلبانه در سازمان اورژانس کشور

سازمان اورژانس کشور یکی از مجموعه­هایی است که در این طرح مورد توجه قرار گرفته است. برخی از اقداماتی که در این سازمان انجام شده است عبارتند از:

§      مکان­یابی جهت استقرار مراکز اورژانس در شهر تهران

§      استفاده از تکنیک­های داده­کاوی جهت تحلیل داده­ها

§      ایجاد کارگروه داده­کاوی و بهبود فرایندها در سازمان اورژانس کشور

§      حضور در مرکز اورژانس جهرم به عنوان یک پایلوت شهرستانی جهت آموزش SPC

§      برگزاری دوره آموزشی کنترل کیفیت آماری برای مدیران و نمایندگان هر استان در تهران، به صورت مجزا

§      بکارگیری نمودارهای کنترل جهت پایش شاخص­های کلیدی سازمان اورژانس استان تهران

§      حضور در جلسات نمایندگان روسای اورژانس کشور در همدان

§      برگزاری دوره تشریح اهمیت کنترل کیفیت آماری و نمودارهای کنترل در همدان

§      جمع آوری و تحلیل داده­های 724 و 247 (سکته های قلبی و مغزی)

نتایجی که از انجام این اقدامات برای اورژانس کشور حاصل شده است، قابل توجه بوده­اند. یکی از مهم­ترین آن­ها، کاهش 15دقیقه­ای میانگین زمان رسیدن نیروهای اورژانس به محل مورد نظر در شهر تهران بوده است. تحقیقات انجام شده در دنیا نشان می­دهد در صورتی که این زمان به کمتر از 10 دقیقه کاهش یابد، کاهش هر یک دقیقه، صرفه­جویی چند میلیون یورویی را به همراه خواهد داشت.

 

 

 

 
   
 

 

با توجه به آن که تجربیات گذشته نشان می­دهد اقدامات انجام شده موثر واقع شده است، بر آن شدیم با اعلام این موضوع و با جلب هم­افزایی بیشتر، این حرکت را در جامعه گسترش دهیم. لذا از کلیه متخصصان حوزه مهندسی و مدیریت کیفیت و مهندسی صنایع، که علاقه­مند به همکاری در این زمینه می­باشند تقاضا می­شود درخواست خود را به آدرس Info@pqprc.ac.ir ارسال نمایند. همچنین در صورتی که مجموعه­­ یا سازمانی را می­شناسید که حائز شرایط ذکر شده می­باشند و این خدمات می­تواند به آن­ها کمک نماید، را از طریق همین آدرس معرفی نمایید.