ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت | راهنما
انتخاب زبان
08/08/1399

براي برقراري ارتباط با ما، لطفا نامه‌هاي خود را به آدرس الكترونيكي info@pqprc.ac.ir  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02128424690 تماس حاصل فرمایید.نشریه تخصصی مهندسی و مدیریت کیفیت (شماره ISSN نشریه: 1305-2322) دارای اعتبار علمی-پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین نمایه ISC از مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، پس از انجام بررسی‌های لازم اقدام به چاپ مقاله‌های علمی پژوهش‌گران، استادان و دانشجویان محترم در ابعاد مختلف مهندسی و مدیریت کیفیت به زبان فارسی می‌نماید.


 

نامه‌ی سردبیر

مژده به همه فرهیختگان عرصه داوری، پژوهشی و کلیه علاقه‌مندانی که تمایل دارند مطالب مورد پژوهش و تفحص خود را از طریق چاپ و نشر در فصل‌نامه‌ی تخصصی وزین علمی-پژوهشی "مهندسی و مدیریت کیفیت" در اختیار هموطنان قرار دهند.

     دوستان استحضار دارند که  دستیابی به پیشرفت‌های علم و فناوری و توسعه صنعتی در سراسر جهان همواره متأثر و ناشی از کیفیت تولیدات ایجاد شده و همچنین قدرت شناخت در حل مسائل و چالش‌های اساسی حوزه‌ی مهندسی و مدیریت کیفیت و معرفی نوآوری‌ها و فنون بوده که به‌طور قطع و یقین می‌توان گفت این مهم تابعی از شیوه‌ی تعقل و تفکر نیروی انسانی آن جوامع است.

    
عصری را که در آن بسر می‌بریم می‌توان عصر تحول در فناوری و تلاش کشورها  برای ربودن گوی سبقت در دستیابی به اطلاعات و از همه مهم‌تر برتری جستن در نشان دادن کیفیت بهتر تولیدات نامید. لیکن برای غافل نبودن از این ماراتن جهانی و پیروزی بر چالش‌های پیش‌رو به چه نیروئی می‌توان متکی بود؟ مطمئناً شما هم بسان ما می‌اندیشید و به نیروهای انسانی موجود در این سرزمین تکیه خواهید کرد. اما سؤال این است که چگونه زمینه‌ی لازم را برای آن‌ها فراهم آوریم؟ خوشبختانه نشریه علمی-پژوهشی مهندسی و مدیریت کیفیت با تکیه بر کادر علمی فعال خود و با بهره جستن از دانش استادان فرهیخته، داوران گران‌قدر و پژوهش‌گران و دانش‌پژوهان گرامی و کلیه علاقه‌مندان این عرصه، زمینه و بستر مناسبی را برای این مهم فراهم آورده است. این افراد می‌توانند با ارسال مقاله‌ها و منعکس نمودن نظرهای مبتکرانه‌ی خود به این نشریه، نظرهای علمی-پژوهشی خود را در اختیار هموطنان عزیز قرار داده و گامی هرچند کوچک در اعتلا و ارتقای جایگاه علمی جهانی کشور بردارند.

    
در این فرایند، اولویت چاپ به مقاله‌هایی داده می‌شود که از دید داوران محترم، برتر شناخته شوند. در این ارتباط، مقاله‌های داوران محترمی که همکاری مستمری با این نشریه دارند نه تنها در اولویت داوری و چاپ قرار می‌گیرد بلکه نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجهی بابت داوری و چاپ مقاله‌ها و نظرهای آن‌ها دریافت نمی‌شود. امیدوارم با این مختصر توضیحات توانسته باشیم حمایت شما را در راه رسیدن به قله‌های رفیع علم و دانش در ارتقای مهندسی و مدیریت کیفیت جلب نموده باشیم.


سردبیر

محمد بامنی‌مقدم