ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت | راهنما
انتخاب زبان

براي برقراري ارتباط با ما، لطفا نامه‌هاي خود را به آدرس الكترونيكي info@pqprc.ac.ir  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02128424690 تماس حاصل فرمایید.

پایش پروفایل

در اکثر برنامه های کاربردی کنترل آماری فرآیند، کیفیت یک فرایند و یا محصول با ویژگی های کیفیت تک متغیره یا چند متغیره مشخص میشود با نمودارهای کنترل تک متغیره و چند متغیره مربوطه تحت نظارت قرار میگیرد. با این حال، گاهی اوقات، کیفیت یک فرایند و یا محصول به وسیله یک ارتباط بین پاسخ متغیر و یک یا چند متغیر توضیحی به عنوان یک پروفایل مشخص می شود.

پایش پروفایلها در تعداد رو به رشدی از برنامه های عملی بسیار مفید است.  بخش عمده ای از مطالعات در چند سال گذشته در استفاده از روشهای موثرتر نمودار، مطالعه اشکال کلی تر از پروفایل ها، و مطالعه اثر نقض مفروضات متمرکز شده است. بسیاری از مباحث پژوهشی وجود دارد که هنوز به دنبال توجه به طیف گسترده ای از اشکال و مشخصات مدل های ممکن از پروفایلها دارد. برای آنهایی که علاقه مند به آشنایی با پایش پروفایلها دارند، خواندن مقالات کنگ و آلباین (2000)، کیم و همکاران(2003)، محمود و وودال (2004)، و وودال (2007) توصیه می شود.

با توجه به کاربردی و به روز بودن مبحث پایش پروفایلها گروهی با همین نام در مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان در حال مطالعه و تحقیق بر روی موضوعات جدیدی هستند که نتایج آنها برای تمامی علاقه مندان این حوزه جذاب خواهد بود.
مطالعه فایلهای زیر برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پایش پروفایلها میتواند مفید باشد: