ثبت نام | ورود به سیستم | نقشه سایت | راهنما
انتخاب زبان
نام كاربری:  
رمز عبور:  

براي برقراري ارتباط با ما، لطفا نامه‌هاي خود را به آدرس الكترونيكيinfo@pqprc.ac.ir ارسال فرماييد.

ماموریت مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان

- ترویج و توسعه علوم مرتبط به بهبود کیفیت و بهره وری

- به خدمت گرفتن توانمندیهای بالقوه در صنعت، دانشگاه ها و دولت به عنوان منابعی جهت توسعه علوم مرتبط به منظور بهبود کیفیت و بهره وری.

- مشتریان اصلی ما کسانی هستند که علاقه مندند تا بهبود کیفیت و بهره وری را علاوه بر حوزه کسب و کار در حوزه پژوهش نیز توسعه دهند.  

 

چشم انداز مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان     

- توسعه روشهای نوین بهبود کیفیت و بهره وری، همیشه  و همه جا

- اعضای ما به همکاری با مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان افتخار کنند.

- فعالیت های مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان الگویی برای سایر سازمان های پژوهشی در کشور تبدیل شود.

- معتبرترین و موثرترین مرکز توسعه علوم کیفیت و بهره وری در کشور مرکز تحقیقات کیفیت و بهره وری پارسیان خواهد بود.

 

ریاست مرکز

دکتر عباس سقایی دانشیار گروه مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات می باشد. ایشان کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی صنایع به ترتیب در سالهای 1377 و 1379 دریافت کرد، و دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت در سال 1382 اخذ نمود. حوزه های اصلی پژوهشی مورد علاقه ایشان شامل کنترل فرایند آماری، شش سیگما، یادگیری آماری و بهینه سازی فرایند می باشد. ایشان تا به حال بیش از 70 مقاله علمی پژوهشی و ISI در مجلات و کنفرانسهای داخلی و بین المللی و همچنین بیش از 14 جلد کتاب در زمینه روشهای بهبود فرایندهای تولیدی و خدماتی نظیر کنترل شش سیگما، طراحی برای شش سیگما، ارایه خدمات با کیفیت، تولید ناب و آمار و احتمال به چاپ رسانیده است.

ایشان عضو ارشد جامعه کیفیت آمریکا(ASQ)، نائب رئیس و عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران، عضو ارشد انجمن آمار ایران، مدیر آکادمی شش سیگمای ایران، نائب رئیس کمیته فنی- مهندسی قابلیت اعتماد (کمیته IEC-TC56)، عضو گروه تخصصی هوا فضا در انجمن بین المللی کیفیت و عضو انجمن بین المللی مهندسی ساخت (SME) می باشد.

همچنین مدرس و مشاور در سازمانهای مختلف کشور از جمله: صنایع خودروسازی، پتروشیمی، سازمان هوا فضا، الکترونیک، صنایع دفاعی، شرکت ملی پست ایران، صنایع هوایی، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی، صنایع نیروگاهی، ، شرکت های وزارت نیرو ، مجتمع مس سرچشمه و... میباشند. ایشان گواهی کمربند سیاه شش سیگما و مهندسی کیفیت و مهندسی قابلیت اطمینان را از جامعه کیفیت امریکا (ASQ) اخذ نموده است.

ایشان با مجلاتی همچون Journal of Industrial and Systems Engineering  و Journal of Applied Statistics و Computer and Industrial Engineering و International Journal of Advanced Manufacturing Technology جهت داوری همکاری دارد.

 

قائم مقام مرکز

دکتر یاسر صمیمی فارغ التحصیل مقطع دکترا در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی می باشد. تحقیق و مطالعه در زمینه های کنترل کیفیت آماری، داده کاوی و تحلیل داده های بازاریابی از جمله زمینه های علاقه مندی ایشان است. نتایج مطالعات انجام شده در قالب مقالات متعدد در مجلات معتبری همچونComputers and Industrial Engineering  و Journal of Applied Statistics و مجلات داخلی و کنفرانسهای ملی و بین المللی منتشر شده است.